Co je to liposukce

Termínem liposukce se souhrnně označují invazivní i neinvazivní zákroky, které mají za cíl odstranění tuku z určitých částí těla. Nejznámějším typech liposukce je chirurgická invazivní liposukce, při které se odstraňuje tuk z problematických částí těla (především z břicha, z boků, z hýždí či ze stehen). Málo známější jsou neinvazivní druhy liposukce zastoupené především kryolipolýzou (liposukce zmražením) či ultrazvukovou liposukcí, která se označuje jako kavitace. Neinvazivní druhy liposukce se také označují jako bezbolestná liposukce a na rozdíl od invazivní liposukce není potřeba po zákroku rekonvalescence.  Metody liposukce mají odlišné provedení a využívají jiné přístroje. Liší se také cena za zákrok a doba rekonvalescence. Jedno však mají invazivní i neinvazivní druhy liposukce společné – zredukují množství podkožního tuku o desítky procent. Účinnost jednotlivých zákroků je podobná.

Cílem liposukce je tvarování postavy a odstranění přebytečného podkožního tuku. Efekt je obvykle trvalý, proto patří liposukce k oblíbeným zákrokům. Liposukci nejčastěji vyhledávají lidé, kteří mají problémy se zhubnutím určitých partií. Každý jedinec má jiné propozice pro ukládání tuků. Ženám se tuk ukládá nejčastěji do boků, do stehen a do hýždí, méně obvykle do břicha. Mužům se tuk v drtivé většině případů ukládá do břicha. Tyto, z hlediska hubnutí problematické partie, jsou nejčastějším předmětem zájmu u zájemců o liposukci. Tuk v oblasti břicha se považuje za zdraví škodlivý a jeho redukce má také pozitivní vliv na zdravotní stav. Liposukce je vyhledávaným zákrokem u žen i u mužů, kteří touží po krásnějším těle a vyšší atraktivitě.

Úspěšně provedená liposukce pomáhá ženám i mužům k vyššímu sebevědomí a k vytoužené postavě. Liposukce se obvykle provádí na klinikách estetiky či v nemocnicích.

 

Sdílejte článek s přáteli... Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on TumblrEmail this to someone